KÓTA díjasok

Életmű kategória 

Dévai János muzsikus, etnográfus


A debreceni Délibáb Együttes alapító tagja. A Délibáb Népzenei Műhely keretében, a Kölcsey Megyei Művelődési Központ munkatársaként népzenegyűjtésben, oktatásban, kiadványozásban, táborszervezésben jelentős munkát végzett. A Magyar Rádió Népzenei Szerkesztőség munkatársa, majd vezetője, a KÓTA Népzenei Bizottságnak, választmányának évtizedek óta eredményes tagja, a Vass Lajos Népzenei Szövetség egyik szakmai vezetője.



Tanár kategória 

Dr. Cseh Béla karnagy


Dr. Cseh Béla karnagy, népdalkör-vezető, a Bajai Tanítóképző gyakorló iskolájának címzetes igazgatója, a Gyakorló Iskolák Szövetsége alapító és tiszteletbeli elnöke, az Eötvös József Főiskola generációkat nevelő, Gyémánt Díszokleveles tanára, a tízszeres Aranypáva minősítésű, 50 éves Sükösdi Népdalkör vezetője.



Népzene kategória

Érdi Bukovinai Székely Népdalkör 


Az Európa-díjas együttest Kóka Rozália, a Népművészet Mestere, az MMA tagja alapította 1971-ben. Később a KÓTA Zenekar- és Népdalkör-vezetői tanfolyamán végzett Juhász Gáborné lett a Népdalkör vezetője. Céljuk a bukovinai székelyek népdalkincsének, népszokásainak összegyűjtése, továbbadása. Az elmúlt közel fél évszázad alatt több, mint 1000 fellépésük volt, és tartották a kapcsolatot más bukovinai székely közösségekkel.


Népzene kategória

Bartók Béla Vésztői Népdalkör 


A többszörös Aranypáva és Nagydíjas népdalkör, a bartóki gyűjtőhely népzenei hagyományait magas szinten őrzi. Céljuk ezen népdalkincseknek a továbbadása. Az Együttes vezetője 2018 óta a Vésztő Kultúrájáért kitüntetéssel elismert Tóth Gyula, a Népművészet Ifjú Mestere. Hitvallásuk Szent Ágoston szavai: "Aki énekel, annak szíve csordultig megtelik szeretettel."


Népzenei Együttes kategória

Hajdúsági Népzenei Együttes


A Hajdúsági Népzenei Együttest 2016-ben alapította Kanczel József, melynek tagjai Kanczel Bíborka, Kanczel Csenge, apa és két lánya. Többszörös Aranypáva díjas, Nagydíjas népzenei trió. A nagyapa, Kanczel János citerakészítő, adatközlő citerás. A gyermekei, unokái viszik tovább a családi, hajdúsági ízes, magávalragadó hagyományokat. Közös, vidám zenélésük hangulatát szeretnénk megmutatni közönségünknek.


Népzenei Együttes kategória 

Bugyi Népdalkör és Citerazenekar 


40 éve alakult Bugyi községben a Népzenei Műhely, amelyből széles korollót átfogva, sok tehetség került ki. Számos énekesük azóta szóló karrierbe is fogott, vagy népzene tanár lett. Az induló együttes a Bugyi Népdalkör és Citerazenekar volt, amely többszörös Aranypáva díjas, Nagydíjas lett. Több generációt neveltek fel a népzene szeretetével. Vezetőjük Márkus Magdolna.



Postumus kategória

Sturmann Jenőné "Toncsi"


A palócföld (Jobbágyi, Pásztó...) térségében kiemelkedő vonós együttesek vezetője, hegedű tanára, tehetséges gyerek prímások pályára állítója, népdalkörök vezetője, népzenei táborok, továbbképzések előadója. Eredményes munkásságát tanítványai éltetik, viszok tovább.



Mecénás kategória 

Seres Tünde 


A turai Bartók Béla Művelődési Ház igazgatója, az Aranypávás Turai Énekmondók (énekegyüttes) tagja. Tura város és Galga-mente hagyomány ápolásának, átadásának meghatározó segítője, több szakmai konferencia, fesztivál, népzenei találkozó szervezője, támogatója. Munkáját hosszú idő óta nagy tudással, töretlen akarattal és szeretettel végzi.


Mecénás kategória 

Nagy Mária és Bokács Ferenc


Szervezői és kiemelkedő lebonyolítói éveken keresztül a KÓTA Aranypáva Népzenei Minősítőknek, Regionális Népzenei Találkozóknak, Cívis Népzenei Fesztiváloknak, népzenei és néptánc táboroknak, hangszeres bemutatóknak, kiállításoknak, népzenei koncerteknek, táncházaknak.


Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége| Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el